2012 m. vasario 25 d., šeštadienis

Specialistų paieška



Darbuotojo paieška

Tikriausiai jau visi susitaikėte su tuo, kad visko pačiam pasidaryti šiame pasaulyje – neįmanoma. Tačiau jei jau kokį nors darbą atiduodame kitam į rankas, norime, jog tas darbas būtų atliktas kokybiškai. Tada iškyla pagrindinė dilema, kaip surasti gerą tam tikros srities specialistą. Yra du populiariausi būdai: pirmas – paklausti pažįstamų, gal jie žinos kokį patikimą specialistą, bet šiuo atveju jūsų paieška tampa labai siaura. Antras būdas, šiandien tampantis itin populiariu, patalpinti darbo skelbimą, tarkim internete. Darbuotojų potencialas labai platus, bet deja, šiai dienai didžioji dalis ieškančių darbo orientuojasi į pastovų, todėl jūsų laikinas darbo pasiūlymas gali nesužavėti. O jei ir sužavės, iškyla grėsmė, kad darbuotojas neturės kompetencijos. Na bet internetas turi neribotas galimybes, tad gal visa tai taps ne problema.

Užduoties pateikimas

Kad jūsų darbas būtų atliktas kokybiškai, priklauso ne tik nuo darbuotojai, bet ir nuo užduoties paaiškinimo. Ir tai kad jūs išsamiai, kiekvieną žingsnį nupasakosite, tai dar ne garantas. Norint gauti norimą rezultatą, reikia gauti atgalinį ryšį pateikus bet kokį savo interesą. Ir tai taikomą bet kokioje gyvenimo srityje. Paprastais žodžiais tariant, po užduoties pateikimo, visada paklauskite darbuotojo, kaip jis suprato užduotį. Tada įsitikinsite, kas Jus suprato teisingai.

2012 m. vasario 24 d., penktadienis

Žmogiškieji ištekliai ir jų svarba



Šiandien žmogiškieji ištekliai atrankos ir technologijos dideliais žingsniais žengia į priekį. Žengia ir užima darbo vietas, kuriose dar kažkada buvo naudingas žmogus. Didžioji dalis ekonomistų, tokį spartų technologijų pritaikymą, vadina darbo našumo didinimu. Skeptikai linkę manyti, kad taip judama link neišvengiamo užimtumo mažinimu. Bet daugelis, tikriausiai, mano, kad visur yra pliusų ir minusų. O kaip gi yra iš tikrųjų?

Nukeliaukim du-tris tūkstančius metų prieš Kristų. Kai dar nebuvo kranų, o žmonių populiacija lyginant su šiandien buvo maža. Bet jau tada dygo didingi, šiandien vadinami pasaulio stebuklais, architektūriniai statiniai. Matyt, tais laikais nebuvo ką veikti, kaip tik statyti namus, auginti vaikus ir kariauti. O šiandien, kai atsirado žodis specializacija ir technologija, verčia mus, žmogų, nepaliaujamai ieškoti vietos, kuri mums leistu pritapti ir tapti to milžiniško mechanizmo mažu sraigteliu. Bet kai šis milžinas, vadinamas ekonomika, pradeda generuoti sraigtelius, kurie išstumia “neefektyvųjį” žmogų, kyla visuomeninė depresija. Kadangi darbas, nors ir koks, iš prigimties, žmogus bebūtų tingus, suteikia galimybę save realizuoti. Asmenybė tiesiog užprogramuota kurti. Ir matyt to niekas neatims, o kas svarbiausia, ir nepakeis.

Todėl kuo daugiau technologijos perims iš mūsų fizinį ir monotonišką darbą, tuo daugiau potencialo turėsime atsiskleisti savo kūrybai. Todėl karo tarp žmogaus ir technologijų nėra. Šis konfliktas, greičiau, atsiranda iš neturėjimo ką veikti.

Jūsų tikslas savo kompanijoje suburti kolektyvą, kuriame dirba lojalūs klientai. Atlyginimu motyvuoti labai sunku, tai yra tik trumpalaikis stimulas motyvuoti. Vertindami kiekvieną darbuotoją, užmegzdami kontaktą su kiekvienu atskirai, pasiūlydami paskatinimą už gerą darbą ir jį įvertindami, Jūs sukuriate stiprų ryšį, kurio nenutrauks jokie konkurentai.

2012 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

Paypal ir Skrill privalumai bei trūkumai

Kiekvienas valiutomis ar šiaip verslu užsiimantis žmogus tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, jau spėjo susidurti su Paypal sistema. Ne išimtis jog yra ir kitų alternatyvų, kad ir pavyzdžiui jai nenusileidžianti mokėjimų priėmimo sistema – Skrill (Moneybookers) Šiame straipsnyje apžvelgsime kriterijus, palei kuriuos turėtumėte išsirinkti vieną ar kitą pinigų kaupimo būdą.